Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Sonogrāfija

Sonogrāfija, doplerogrāfija

Ultrasonogrāfija (USG) ir nekaitīga un nesāpīga diagnostiskas procedūra, kurā attēlu iegūšanai lieto augstas frekvences skaņas - ultraskaņas - viļņus. Ultraskaņa ir bioloģiska organisma ausij nedzirdami viļņi, kas dabā ir sastopami apkārtējā vidē – vēja , jūras, mašīnas skaņās. Šis izmeklēšanas veids ir nekaitīgs dzīvnieka veselībai, pieejams un nepieciešams visās modernās diagnostikas fāzēs. Var tikt izdarīta atkārtoti un jebkura vecuma dzīvniekam. Patreiz veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” ir iegādāts Japānas firmas Sonosite – Titan (att.) ultrasonogrāfijas aparāts, kas dod iespēju izmeklēt vēdera dobuma orgānus (aknas, žultspūsli, aizkuņģa dziedzeri, liesu, nieres, limfmezglus, lielos asinsvadus un urīnpūsli). Sirds un asinsrites sistēmas izmeklēšanu sauc par ehokardiogrāfiju. Ar tās palīdzību ir iespējams noteikt sirds anatomisko stāvokli (sirds kambaru, priekškambaru, aortas un plaušu artērijas izmērus sistolē un diastolē), kā arī ar doplerogrāfijas palīdzību, kas ir ehokardiogrāfijas sastāvdaļa, noteikt asiņu plūsmas virzienu un ātrumu lielajos asinsvados un sirds vārstulēs. Šī izmeklēšana ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām sirdī un lielajos asinsvados. Ultrasonogrāfija ir ātri izdarāms izmeklējums, ko bez riska var veikt arī grūsniem dzīvniekiem nosakot grūsnības vecumu augļiem (sākot no 15 dienām).

Kā sagatavoties izmeklējumam?
Ja Jūsu pacients nosūtīts uz piena dziedzeru, vairogdziedzera, kakla, nieru, sēklinieku, perifēro asinsvadu, augļa USG izmeklēšanu, tad īpaša sagatavošanās nav nepieciešama.
Ja pacients nosūtīts uz vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju, dzīvnieks nedrīkst būt uzņēmis barību vismaz 10 stundas. Dzert drīkst tikai ūdeni.

Sonogrāfija Sonogrāfija Sonogrāfija Sonogrāfija

Kā notiks izmeklējuma procedūra?
Pacientam jāapguļas un tiek nocirpts apmatojums no izmeklējamā apvidus. Uz ādas virsmas tiek uzziesta speciāla želeja, ar kā palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādu tiek virzīts detektors - instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver un vizualizē uz datora ekrāna virsmas.


Iepriekšējs pieraksts veterinārajā klīnikā "Mazo brāļu hospitālis" Rīgā, Kalnciema ielā 19 vai pa tālruni 67619061.