Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu statistikas datus, kas palīdzēs mums sniegt jums labāko pieredzi mūsu mājas lapā. Jūs varat uzzināt vairāk vai arī tos izslēdz, ja vēlaties. Tomēr, turpinot izmantot vietni, nemainot iestatījumus
Mazo Brāļu hospitālis

Pr. - Pk.

9.00 - 20.00

Se. - Sv.

10.00 - 15.00

Tālrunis

+371 67619061

Dermatoloģija

Kas ir dermatoloģija? 

Ādas slimības kaķiem un suņiem ir ļoti izplatītas.

Galvenās sūdzības, kad dermatoloģiskais pacients tiek uzņemts klīnikā, ir nieze un izmaiņas mājdzīvnieka izskatā.

Ādas bojājumus ir viegli novērot, paraugu ņemšanai ir pieejama āda. Dermatoloģiskās izmeklēšanas laikā šūnu paraugu ņemšana no skartajiem ādas rajoniem sniedz svarīgu informāciju slimības diagnosticēšanai.

Gandrīz visus diagnozes veikšanai nepieciešamos pētījumus - trihoskopiju, atgriezumus, citoloģisko izmeklēšanu, luminiscējošo diagnozi - mūsu dermatologs veic nekavējoties.

Bet ir svarīgi atcerēties, ka vienā dzīvniekā vienlaikus var attīstīties vairākas dermatozes, kas rada sarežģītu klīnisko ainu. Šajā gadījumā var būt nepieciešami vairāki secīgi pētījumi. Vispirms tiek atklāti sekundārie bojājumi, un tikai pēc tam - primārā slimība.

Neskatoties uz to, ka organismā visi procesi un orgāni ir savstarpēji saistīti, āda ir neatkarīgs, lielākais orgāns, un tam ir savas slimības. Tāpēc ar ādas slimībām tiek pārbaudīta āda, nevis asinis un urīns. Un tikai tad, kad ārsts uz ādas atrod citu orgānu un sistēmu slimību pazīmes, viņš izraksta citus pētījumus (pārbaudes, ultraskaņu, rentgenu).