Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu statistikas datus, kas palīdzēs mums sniegt jums labāko pieredzi mūsu mājas lapā. Jūs varat uzzināt vairāk vai arī tos izslēdz, ja vēlaties. Tomēr, turpinot izmantot vietni, nemainot iestatījumus
Mazo Brāļu hospitālis

Pr. - Pk.

9.00 - 20.00

Se. - Sv.

10.00 - 15.00

Tālrunis

+371 67619061

Laboratorija

Veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” ir iespējams veikt pilnu asins ainu un urīna analīzi izmantojot jaunākās un modernākās laboratorijas tehnoloģijas iekārtas pasaulē. Klīnikā strādā ar IDEXX firmas veterinārmedicīnas laboratoriju, kas ļauj precīzi un ātri noteikt visus svarīgākos asins hematoloģijas un bioķīmijas rādītājus, noteikt slimības (patoloģiskos procesus) izmantojot specifiskus testus, kā arī veikt pilnu urīna analīzi dažādu slimību (patoloģisku procesu) gadījumos organismā.

 

IDEXX Laser Cyte hematoloģijas analizators

IDEXX Laser Cyte hematoloģijas analizators ir aprīkots ar lāzera sistēmas tehnoloģijas iekārtu, kas ļauj visprecīzāk pasaulē noteikt asins formelementu skaitu asins paraugā. Precīzi ar automātiskās sistēmas palīdzību noteikt absolūto retikulocītu skaitu asins paraugā un iespējams diferencēt vai dzīvniekam ir reģeneratīvas, vai nereģeneratīvas formas anēmija.

  • Kādus asins hematoloģiskos parametrus var noteikt asins izmeklējamā paraugā? 

Nosakam asins hematokrītu, eritrocītu skaitu, hemoglobīna daudzumu, leikocītu skaitu, retikulocītu skaitu un procentuālo attiecību, limfocītu skaitu un procentuālo attiecību, monocītu skaitu un procentuālo attiecību, eozinofīlo leikocītu skaitu un procentuālo attiecību, bazofīlo leikocītu skaitu un procentuālo attiecību, kā arī trombocītu skaitu u.c. asins hematoloģiskos rādītājus.

 

IDEXX VetTest asins bioķīmiskais analizators


Ar IDEXX VetTest veterinārmedicīnas asins bioķīmisko analizatoru ir iespējams noteikt visus nepieciešamos asins bioķīmiskos rādītājus, lai noteiktu precīzu dzīvnieka saslimšanas diagnozi (patoloģisko procesu) un analizēt slimā organisma vispārējo veselības stāvokli.

  • Kādus asins bioķīmiskos parametrus var noteikt IDEXX VetTest asins bioķīmisko analizatoru?

Ir iespējams noteikt pilnībā visus asins specifiskos bioķīmiskos rādītājus: aknu, nieru, sirds – asinsrites, aizkuņģa dziedzera, izvadorgānu sistēmas u.c. orgānu sistēmu asins bioķīmiskos rādītājus patoloģisko procesu (saslimšanu) gadījumos organismā.

 

IDEXX SNAPshot Dx analizatora sistēma


Ar IDEXX SNAPshot Dx analizatora sistēmas palīdzību ir iespējams ātri un precīzi noteikt dažādas organisma saslimšanas (patoloģiskus procesus) izmantojot specifiskus laboratorijas testus. IDEXX SNAPshot Dx analizatora sistēma var analizēt vairākus asins paraugus vienlaicīgi.

Kādus specifiskos testus ar IDEXX SNAPshot Dx analizatora sistēmas palīdzību var noteikt pacienta saslimšanas gadījumā?

1. SNAP T4 tests:
- 15 minūšu laikā tiek izanalizēti asins plazmas paraugi;
- Precīzi tiek noteikta un diagnosticēta hipotiriodisma diagnoze organismam;
- Precīzi tiek noteikts nepieciešamais ārstēšanas kurss hipotiriodisma gadījumā.

2. SNAP Kortizola tests:
- Precīzi tiek noteikts Kušinga un Adisona sindroms organismā;
- Precīzi noteikts nepieciešamais ārstēšanas kurss slimajam pacientam;
- Pieradītais (noteiktais) rezultāts automātiski tiek integrēts datorsistēmas pacienta failā.

3. SNAP FIV/FeLV apvienotais tests:
- Precīzi tiek noteiktas šīs divas bīstamās slimības organismā no viena asins parauga.

4. SNAP tests žūltsskābju daudzuma noteikšanai organismā:
- Precīzi un ātri tiek noteikts organisma aknu sistēmas funkcionālais stāvoklis;
- Identificēts latentais (abslēptas) aknu sistēmas slimību stāvoklis organismā;
- Noteikts organisma portokavālās sistēmas iespējamie protoišēmiskie šuntu stāvokļi organismā;
- Precīzi noteikts nepieciešamais ārstēšanas kurss pie protoišēmiskajiem šuntu stāvokļiem organismā.

5. SNAP cPL tests (suņu aizkuņģa dziedzera specifiskais lipāzes tests):
- Visprecīzākais aizkuņģa dziedzera orgāna sistēmas saslimšanas tests;
- Precīzi noteikts nepieciešamais ārstēšanas kurss.

 

IDEXX VetLyte sistēmas elektrolītu analizators


Ar IDEXX VetLyte sistēmas analizatora palīdzību veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” ir iespējams noteikt elektrolītu (kālija, nātrija, hlorīdu u.c.) daudzumu asins paraugā. Līdz ar to, ar noteikto elektrolītu līmeņa daudzumu, perifērajā asins cirkulācijas sistēmā, varam precīzi izvēlēties nepieciešamo šķīduma terapijas kursu slimajam pacientam, noteikt dažādas slimības (patoloģiskos procesus) organismā, kā arī analizēt dzīvnieka vispārējo veselības stāvokli pirms vispārējās anestēzijas veikšanas (ordinētajam) slimajam pacientam. Izdarot neatliekamo veterinārmedicīnisko palīdzību ir iespējams precīzi reaģēt uz slimā organisma veselības stāvokli un slimā pacienta veterinārmedicīnisko turpmāko ārstēšanas kursu.

Pie kādiem organisma saslimšanas klīniskajiem rādītajiem tiek izmantots IDEXX VetLyte elektrolītu analizators ?
1.Hipokalēmijas – hroniskas organisma vemšanas un diarejas, Kušinga sindroma un pie kortikosteroīdu lietošanas komplikācijām organismā;
2.Hiperkalēmijas – akūtas un hronisks nieru mazspējas, Addisona slimības, urīnceļu obstrukcijas un diabētiskās keto acidoze;
3.Hiponatrēmijas – hroniskas organisma vemšanas un diarejas, nieru mazspējas un Addisona slimības organismā;
4.Hipernatrēmijas – palielināts sāls uzņemšanas daudzums organismam, pie organisma vemšanas un diarejas šķidruma zaudējuma gadījumā , samazinoties nātrija līmenim perifērajā asins cirkulācijas sistēmā, pie cukura diabēta, Kušinga sindroma gadījumā organismā;
5.Hipohlorēmijas – metabolās alkalozes;
6.Hiperhlorēmijas – diarejas, nieru mazspējas, diabētiskās ketoacidozes un saindēšanās organismam ar etilēnglikolu (automašīnas dzesēšanas šķidrumu).

IDEXX VetLAb UA sistēmas (urīna) analizators


Ar šīs laboratoriskās sistēmas analizatora palīdzību veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” ir iespējams noteikt precīzi un pilnu urīna analīzi. Sistēma pati analizē iegūto informāciju un dod papildus informāciju veterinārārstam, par izmeklētā dzīvnieka veselības stāvokli un iespējamām organisma saslimšanas diferenciāldiagnozēm.

  • Kādus urīna analīzes parametrus ir iespējams noteikt?

Precīzi un ātri tiek noteikts urīnā leikocītu, nitrātu, proteīna un glikozes daudzums, ka arī ketonvielu, urobilinogēna, bilirubīna, asiņu un hemoglobīna daudzums izmeklējamā urīna paraugā.