Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu e-veikala un statistikas datus, kas palīdzēs mums sniegt jums labāko pieredzi mūsu e-veikalā un mājas lapā. Jūs varat uzzināt vairāk mūsu Privātuma politikā. Ja vēlaties, varat veikt izmaiņas un atteikties no analītikas sīkdatņu izmantošanas, taču bez tehniskajām sīkdatnēm mēs nevaram nodrošināt mājaslapas korektu darbību.
Mazo Brāļu hospitālis

Pr. - Pk.

9.00 - 20.00

Se. - Sv.

10.00 - 15.00

Tālrunis

+371 676 19061

Rentgenogrāfija

Rentgenizmeklējumi ir vieni no būtiskākajiem slimību diagnostikā šodien jebkurā veterinārajā klīnikā.

Šīs veterinārmedicīnas nozares izveides sākums ir 1895.gads, kad vācu fiziķis Vilhelms Rentgens savā laboratorijā atklāja īpašu starojumu, kas ātri ieguva klīnisku pielietojumu. Šobrīd radioloģijai ir milzīga loma gan slimību diagnostikā, gan ārstēšanā.

Viens no diagnostiskajiem virzieniem veterinārajā klīnikā “Mazo brāļu hospitālis” darbā ir staru diagnostika, kas iedalās rentgendiagnostikā un ultraskaņas diagnostikā (sonogrāfijā).

Rentgena stari veterinārmedicīna tiek izmantoti slimību agrīnai diagnostikai un kvalitatīvas un savlaicīgas ārstēšanas piemērošanai dzīvniekiem.

Rentgendiagnostikas daļa Mazo brāļu hospitālī ir aprīkota ar mūsdienīgu aparatūru un ir Radioloģijas Centra izdota licence par tiesībām strādāt. Savā darbā mēs izmantojam drošas, visā pasaulē atzītas izmeklēšanas metodes. Izmeklējumu kvalitātes maksimālai paaugstināšanai un rentgena starojuma negatīvās ietekmes samazināšanai Mazo brāļu hospitālis ir iegādājies un uzstādījis rentgendiagnostisko "CDR HP 3P" kompleksu. Diagnostikā tiek izmantota augstas jūtības fosforplate.

Rentgenoloģiskajā daļā strādā pieredzējuši, zinoši speciālisti ar lielu darba stāžu savā nozarē. Pacientu ērtībām ieviesta iepriekšēja pierakstīšanās uz izmeklēšanu.

Iepriekšējs pieraksts veterinārajā klīnikā Rīgā, Kalnciema ielā 19 vai pa tālruni 67619061

Kas jāzina pacientam, ja veterinārārsts Jūs ir norīkojis rentgenoloģiski izmeklēt savu pacientu?
Dzīvniekiem ir dažādi rentgeneloģisko izmeklējumu veidi:

Gremošanas trakta caurskate - ar tās palīdzību tiek izmeklēts barības vads, kuņģis, divpadsmitpirkstu zarna un tievās zarnas. Pacientam izmeklēšanas laikā var būt nepieciešams iedzert apmēram 10 - 150 ml kontrastvielas - bārija sulfāta, kas ir organismam absolūti nekaitīgs un neizsauc blakusparādības. Kā sagatavoties procedūrai? - Lai varētu labi izvērtēt gremošanas traktu zarnas, to nepieciešams attīrīt. Tādēļ:
Pēdējā ēdienreize nedrīkst būt vēlāk kā 19.00, pēc tam drīkst tikai dzert.
Dzert dot tikai daudz šķidruma, cik iespējams - vislabāk ūdeni, drīkst dzert arī vistas vai liellopu gaļas buljonu. Vēlams izdzert vismaz 1.5 l šķidruma.
Izmeklējuma dienā drīkst tikai dzert.
Skeleta un muskuļu sistēmas rentgenoloģiskā diagnostika - ar tās palīdzību tiek izmeklētas organismā kaulu un muskuļu sistēmas daļas. Līdz ar to iespējams ir diagnosticēt dažādus patoloģiskos procesus organismā (kaulu lūzumus, mežģījumus, plīsumus, iedzimtas kaulu patoloģijas u.c.).