Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu statistikas datus, kas palīdzēs mums sniegt jums labāko pieredzi mūsu mājas lapā. Jūs varat uzzināt vairāk vai arī tos izslēdz, ja vēlaties. Tomēr, turpinot izmantot vietni, nemainot iestatījumus
Mazo Brāļu hospitālis

Pr. - Pk.

9.00 - 20.00

Se. - Sv.

10.00 - 15.00

Tālrunis

+371 676 19061

Endoskopija

Kas ir endeskopija? 

Endoskopija ir attēlveidošanas procedūra, kurā dobos orgānus un ķermeņa dobumus var apskatīt īpašu optiku. Papildus patoloģisko stāvokļu vizualizācijai tas ļauj ņemt audu paraugus diagnostikas vai terapeitisko pasākumu, piemēram, svešķermeņa noņemšanas, ietvaros. Turklāt endoskopija ir ar minimālu invazīvu iejaukšanos. Priekšrocība šeit ir, no vienas puses, konstrukciju labākā vizualizācijā, nodrošinot optimālu apgaismojumu un monitora attēla palielinājuma efektu. No otras puses, jūsu mīļdzīvnieks gūst labumu no mazākām audu traumām un mazākām pēcoperācijas sāpēm.


Kā darbojas endoskopiskā izmeklēšana? 

Vairumā gadījumu, izņemot otoskopiju, endoskopisko izmeklēšanu maziem dzīvniekiem var veikt tikai ar vispārēju anestēziju. Pacientiem pirms anestēzijas 12 stundas jābūt badā. Pārbaudot resno zarnu (kolonoskopija), ir nepieciešami ilgāki uztura trūkuma periodi un turpmāka pacienta sagatavošana. No otras puses, uzņemšana stacionārā parasti nav nepieciešama, lai pacients varētu doties mājās tajā pašā dienā, kad viņš ir nomodā.

Endoskopijas rezultātus ar jums, Vetārsts var izrunāt tajā pašā dienā. Ja paraugus ņem bakterioloģiskai vai patohistoloģiskai izmeklēšanai, rezultātu iegūšana var aizņemt nedēļu.

 

Diagnostikas pielietojums mūsu klīnikā: 

Ausu kanāli (otoskopija)

Elpošanas ceļi (balsene, traheoskopiski, bronhoskopiski)

Gremošanas trakts (barības vada, kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas, kolonoskopija)

Urīnceļi (urīnizvadkanāla, cistoskopija)

Dzimumorgāni (vaginoskopija)

Krūškurvja dobums (torakoskopija)

Vēdera dobums (laparoskopija)

Locītavas (artroskopija) elkoņa un pleca locītava

Laparoskopija mājdzīvniekiem