Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

 

Endoskopiskais izmeklējums loka zarnai un rektālajam apvidum tiek izmantots veterinārmedicīnā, lai noteiktu suņu un kaķu resno zarnu saslimšanas cēloņus.

Galvenās indikācijas proktoskopijai un kolonoskopijai ir , ja ir aizdomas uz resno zarnu iekaisuma procesu, kur kā galvenais klīniskais rādītājs darbojas palielināts defekācijas aktu skaits pie samazināta fekāliju daudzuma. Ļoti bieži novēro fekāliju daudzuma samazināšanos pie katra nākamā defekācijas akta. Dažreiz nenovēro vispār fekāliju izdalīšanos. Dažreiz novēro fekālijās asiņu vai mukozas piejaukumu. Papildus indikācijas veikt kolonoskopiju ir tenesmi (bieža defekācija), hematochezia (asiņu piejaukums fekālajās masās), dishēzija (sāpīga, apgrūtināta izkārnīšanās), palpējams vai redzams rektālaja apvidū jaunveidojums, aizdomas uz resno zarnu aizsprostojumu un palielināta gļotu klātbūtne fekālijās. Vemšanas, svara zudumus un slikta apetīte visbiežāk ir saistīta ar tievo zarnu saslimšanām, bet nereti tās ir sastopamas arī pie resno zarnu saslimšanām (striktūras, jaunveidojumi, invaginācija) vai pie smagām zarnu mukozas saslimšanam (iekaisuma vai neoplastiska rakstura). Šādos gadījumos iesaka veikt gan gastroskopiju, gan kolonoskopiju, lai būtu iespējams vizualizēt pēc iespējas lielāku gremošanas trakta daļu. Pirms kolonoskopijas , ir svarīgi ievakt kvalitatīvu slimības vēsturi, kā arī izdarīt klīniskos izmeklējumus ieskaitot rentgenoloģisku izmeklējumu.

 

Šie izmeklējumi ir pieejami veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis”, Rīgā, Kalnciema iela 19, iepriekš ierodoties klīnikā un pierakstoties vai pa tālruni 67619061.