Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Kaķu leikozes sarkomas komplekss

Tā ir slimību grupa, kas raksturojas ar ļaundabīgu audzēju veidošanos – fibrosarkoma, tā ir persistenta infekcija – ar anēmiju un imundeficītu organismā.

Kaķu leikozes sarkomas kompleksa etioloģija:
Izraisa Kaķu leikēmijas vīruss un Kaķu sarkomas vīruss no Onkovīrusu dzimtas. Ārējā vidē neizturīgs.

Kaķu leikozes sarkomas kompleksa epizootioloģija:
Ar slimibas kompleksu inficējas tiešā, ilgstoša kontakta ceļā. Galvenais infekcijas avots – persistenti inficēti dzīvnieki. Vīrusu izdala ar siekalām, asarām, urīnu, fekālijām. Inficējas caur deguna vai mutes gļotādu vai koduma brūci. Inficētās kaķenes pārnes vīrusu laizot mazuļus.

Kaķu leikozes sarkomas kompleksa patoģenēze:
Vīruss vairojas deguna, mutes, rīkles gļotādas limfoīdajos audos. Veidojas virēmija un vīruss turpina vairoties cirkulējošos limfocītos un monocītos, nonāk kaulu smadzenēs, limfmezglos, zarnu un urīnpūšļa epitēlijā un siekalu dziedzeros. Virēmija ilgst 2 – 4 nedēļas. Antivielu ietekmē vīruss paliek kaulu smadzenēs, un var izsaukt ļaundabīgu hemopoētisko šūnu pārveidošanos asins rades orgānu sistēmā. Audzēji veidojas stimulējot šūnas onkogēnu C-myc, to iebūvējot sava sastāvā.

Kaķu leikozes sarkomas kompleksa klīniskā aina:
Veidojas limfomas. Leikēmija. Splenomegālija. Leikopēnijai kombinējoties ar asiņainu diareju rada panleikopēnijai līdzīgu ainu, no kuras diferencēt palīdz anēmijas un trombocitopēnijas pazīmes. Organismā veidojas imūndeficīts. Anēmija parasti ir netagriezeniska, normohroma. Imūnkompleksi veidojas antigēna pārākumā – glomerulonefrīts, poliartrīts. Var veidoties apagļošanās traucējumi.

Kaķu leikozes sarkomas kompleksa diagnostika:
Izmanto seroloģiskas metodes. Ar ELISA asinīs, siekalās, asarās nosaka antigēnu. Jādiferencē no kaķu imūndeficīta vīrusa izraisītas saslimšanas – ir tikai imūndeficīts, ko ir iespējams veikt veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” izmantojot IDEXX firmas jaunākās un modernākās laboratorijas iekārtas pasaulē. Šī firma ir izstrādājusi specifiskus eksprestestus kaķu leikēmijas vīrusa izolēšanai un noteikšanai- SNAP Feline Triple, SNAP FIV/FeLV Combo un SNAP FeLV. Testu variācijas tiek izvēlētas pēc anamnēzes, klīniskajiem rādītājiem un citu testu rezultātiem.

Ārstēšana:
Slimībai ir specifiska un simptomātiska ārstēšana.
Viena no pasaules vadošajām firmām veterinārās farmācijas jomā ”Virbac” ir izstrādājusi specifisku medikamentu, kas ir izmantojams dažādu vīrusa slimību ārstēšanā. Tā pamatā ir paša dzīvnieka imunitātes stimulēšana ar papildus interferona injekcijām. Par ārstēšanas plānu un citiem neskaidriem jautājumiem konsultēties ar ārstējošo veterinārārstu. Šis medikaments ir pieejams veterinārajā klīnikā ”Mazo brāļu hospitālis”, Kalnciema ielā 19.

Apkarošana, profilakse:
Sargāt slimos dzīvniekus no sekundāras infekcijas pievienošanās. Vakcinēt pret panleikopēniju un respiratorajiem vīrusiem. Var vakcinēt no 9 nedēļu vecuma, atkārtoti ievadot pēc 2 – 4 nedeļām, revakcinē pēc 12 mēnešiem. Vakcīna pieejama veterinārajā klīnikā ”Mazo brāļu hospitālis”, Kalnciema iela 19.