Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Ilgstošas EKG novērošanas sistēma veterinārajā klīnikā "Mazo brāļu hospitālis"

Elektrokardiogrammas pieraksts ilgstoša laika periodā jeb holters

Ilgstošas EKG novērošanas sistēma (Holters) balstās uz elektrokardiogrammas pierakstu ilgstošā laika periodā (no vienas stundas līdz pat 48 stundām) diagnosticējot sirds ritma traucējumus organismam slimojot ar sirds asinsrites cirkulācijas traucējumiem. Ilgstošas EKG novērošanas sistēma (Holters) pielietošana ļauj novērtēt pacienta elektrokardiogrammu (EKG) - sirdsdarbību fiziskas slodzes laikā (veicot nelielas pastaigas vai pielietojot specifiskus fiziskās slodzes testus), kā arī, var novērtēt sirdsdarbību miera stāvoklī (miega laikā) veicot pierakstu ilgstošā laika periodā ,t.i., diennakts garumā.

Pielietojot šo analīzes metodi, kas ir pilnīgi nekaitīga dzīvniekiem izmeklēšanas procesa laikā, kā papildus izmeklējumu klasiskajai elektrokardiogrāfijai, mēs varam iegūt daudz plašāku informāciju, par pacienta sirds asinsrites stāvokli.

Kā notiek izmeklēšana ?
Dzīvnieka krūšu kurvja rajonā tiek izcirpti 0.5 – 1 cm diametrā nelieli laukumi, kas tiek dezinficēti un pēc tam, šajās vietās tiek pievienoti pašlīmējoši elektrodi, un ar speciālas siksnas palīdzību tiek piestiprināts dzīvniekam kardioreģistrators. Tālākā organisma izmeklēšanas periods ir atkarīgs no pacienta anamnēzes datiem un ilgstošas EKG novērošanas sistēma (Holters) pieraksta līknes iepriekšējās izmeklējuma reizes.

Elektrokardiogrammas līkne tiek iegūta reālā laika periodā, t.i., ar bezvadu komunikācijas palīdzību uz datora monitora tiek attēlots diennakts EKG pieraksts.


Kopskata režīma attēlojums uz datora monitora.

Pēc laika, kas nepieciešams izmeklēšanai, tiek veikta pilna elektrokardiogrāfiskā pieraksta analīze. Ilgstošas EKG novērošanas sistēma (Holters) analīze sastāv no:

Analīzes programma sastāv no divām galvenajām izmeklējuma stadijām. Pirmā stadija balstās uz QRS kompleksa izveides mehānismu, klasifikāciju, funkciju izveidi. Otrā stadija ir atbildīga par sirdsdarbības cikla tipizāciju un patoloģiska procesa atklāšanu sirds asinsrites cirkulācijas sistēmā. Šo posmu parasti saucam par atkārtotu EKG analīzes tipizācijas stadiju. Datu pilnīga analīze parasti tiek veikta divās minūtes ar 3 -kanālu ilgstošas EKG novērošanas sistēmas (Holters) (48 stundu ierakstu) palīdzību.


Detalizētāks iegūtās elektrokardiogrammas pieraksts.

Veicot analīzi ar ilgstošas EKG novērošanas sistēmu (Holters) izmeklētajiem pacienta saimniekam tiek izsniegta gan iegūtā pieraksta izdrukas versija, gan tālākās rekomendācijas dzīvnieka veselības stāvokļa uzlabošanai.

Sistēma iekļauj programmnodrošinājumu, lai veterinārārsts jebkurā laikā varētu apskatīt, izdrukāt vai nosūtīt EKG datus.

Izmeklējumi pieejami visiem veterinārās klīnikas pacientiem, pēc veterinārārsta rekomendācijām vai, ja dzīvnieku īpašnieki, vēlas pārbaudīt sirds veselības stāvokli savam dzīvniekam.

Ja vēlaties veikt dzīvniekam ilgstošas EKG novērošanas sistēmas (Holters) izmeklējumu analīzi, nepieciešams iepriekš pierakstīties izmeklējumiem, ierodoties veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis” Rīgā, Kalnciema ielā 19 vai pa tālruni 67619061.