Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Šī diagnostikas metode ir neinvazīva, netraumē iekšējos orgānus, un tā ļauj vizuāli apskatīt barības vada , kuņģa gļotādas un tievo zarnu bojājumus. Ar šīs metodes palīdzību ir iespējams arhivēt iegūtos attēlus un izdarot atkārtotu izmeklējumu, pēc kāda noteikta laika, salīdzināt ārstēšanas iznākumu. Ar gastroskopu un speciālu instrumentu palīdzību ir iespējams iegūt histopatoloģiskai laboratoriskai izmeklēšanai audu daļas, kā arī citologiskām un bakterioloģiskām pārbaudēm šķidruma paraugus no gremošanas trakta.

Barības vada, kuņģa un tievo zarnu gastroskopiju izmanto pie šādiem simptomiem : grūtības norīt uzņemto barību (disfāgija), regurgitācija, hroniska vemšana, vemšana ar asinīm  (hematemēze), ja novēro asins piejaukumu fekālijās (melēna), pie hroniskām diarejām, ja ir aizdomas uz barības vada svešķermeņiem, ja ir barības vada sašaurinājumi (striktūras), pie aizdomām uz kuņģī esošiem svešķermeņa/iem un , lai ievietotu gastrotomijas caurulītes. Pirms šī izmeklējuma dzīvniekam ir jābūt precīzi ievāktai slimības attīstības vēsturei, laboratoriskajām pārbaudēm u.c. , kas var norādīt uz nepieciešamību izdarīt gastroskopiju.

Ar šo metodi ir iespējams precīzi diagnosticēt mukozā slānī atrodošās patoloģijas, bet grūtāk diagnosticēt muskuļslāni vai submukozā esošos bojājumus.

 

Šie izmeklējumi ir pieejami veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis”, Rīgā, Kalnciema iela 19, iepriekš ierodoties klīnikā un pierakstoties vai pa tālruni 67619061.