Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Audzētavu klepus (traheobronhīts)

Audzētavu klepus jeb traheobronhīts ir ļoti kontagioza suņu infekcijas slimība, kas raksturojas ar augšējo elpošanas ceļu iekaisumu. To var izraisīt vīrusi, tādi kā, suņu adenovīruss, suņu paragripas vīruss un suņu elpošanas ceļu korona vīruss vai bakteriālas izcelsmes infekcijas slimības, piemēram, Bordetella bronchiseptica. Šai slimībai ir dots tāds nosaukums , jo tā ir ļoti kontagioza un ātri izplatās suņu vidū.

Infekcijas slimības izplatīšanās:

Gan virusuālas dabas, gan bakteriālas dabas infekcijas slimības izraisa audzētavu klepu un tas izplatās caur augšējiem elpošanas ceļiem un izraisa šo orgānu sistēmu saslimšanu. Galvenie klīniskie simptomi sunim ir šķaudīšana un klepošana. Šī slimība arī var izplatīties no kontaminētām (inficētām) virsmām un caur tiešo kontaktu starp dzīvniekiem. Dzīvnieks var izplatīt vīrusu vai baktēriju apkārtējā vidē pat vairākas nedēļas pēc klīnisko simptomu izzušanas. Slimībai progresējot var attīstīties elpošanas orgānu sistēmas iekaisumi, kā piemēram pneimonija.

Audzētavu klepus klīniskie simptomi:

Slimības simptomi var būt sauss klepus, rīstīšanās, šķaudīšana, sprauslāšana vai pat vemšana, kas parādās kā atbildes reakcija uz vieglu trahejas kairinājumu pēc fiziskas slodzes. Drudzis var būt un var arī nebūt. Slimība var ilgt no 10-20 dienām un var atkal attīstīties, ja dzīvnieks nonāk stresa situācijās, kas rada supresīvu reakciju uz organisma imūnoloģisko sistēmu. Diagnozi uzstāda ņemot vērā klīniskos simptomus un anamnēzi par līdzīgiem simptomiem iepriekš. Slimībai ieilgstot var izveidoties sirds un asinsrites mazspēja.

Audzētavu klepus ārstēšana un profilakse

Antibakteriāla terapija, lai ārstētu bakteriālu iekaisumu. Klepus supresanti tiek izmantoti, ja klepus ir sauss, neproduktīvs. Prognoze parasti šai slimībai ir laba.

Profilakse ir dzīvnieku vakcinācija pret adenovīrusu, paragripas vīrusu un Bordatella baktēriju.

Pret Bordetella bronchiseptica baktēriju ir izstrādāta intranazāla vakcīna, ko vajadzētu atkārtot katru gadu, bet , ja jums ir jāizbrauc no valsts un jāatstāj dzīvnieks dzīvnieku viesnīcā, būtu vēlams divas nedēļas pirms aizbraukšanas savakcinēt dzīvnieku ar šo intranazālo vakcīnu. Kā arī pirms lielajām dzīvnieku izstādēm divas nedēļas iepriekš būtu ieteicams savakcinēt dzīvnieku, jo profilakse ir lētāka par ārstēšanu.

Šī vakcīna ir pieejama veterinārajā klīnikā "Mazo brāļu hospitālis", Rīgā, Kalnciema ielā 19.