Izvēlieties citu valodu: По русскиEnglishDeutsch

Veterinārā klīnika Mazo brāļu hospitālis

Kalnciema iela 19, Rīga

Mūsu darba laiki:

Pirmdiena:9.00 - 21.00
Otrdiena:9.00 - 21.00
Trešdiena:9.00 - 21.00
Ceturtdiena:9.00 - 21.00
Piektdiena:9.00 - 21.00
Sestdiena:10.00 - 15.00
Svētdiena:10.00 - 15.00

Tālrunis: 67619061

Ar artroskopijas palīdzību visprecīzāk ir iespējams noteikt locītavu virsmu patoloģijas, tā ir minimāli invazīva, tā samazina operācijas un atlabšanas laiku. Dēļ mazajiem teleskopu izmēriem ir iespējams apskatīt dziļākās locītavu virsmas , ko nav iespējams izdarīt klasiskās ķirurģijas laikā – izdarot locītavas operatīvu atvēršanu. Ar artroskopa palīdzību tiek palielināts locītavas virsmas attēls, kas ļauj labāk apskatīt anatomiskās struktūras un patoloģiskās izmaiņas. Artroskopijas laikā tiek izmantots caurplūstošs šķīdums, kas ļauj vienmēr iegūt maksimāli labu locītavas vizualizāciju. Atlabšanas periods pēc artroskopijas ir izteikti īsāks nekā pēc artrotomijas. Lielākoties dzīvnieks jau izmanto operēto kāju uzreiz pēc operācijas.

Artroskopija ir iesakāma pie jebkuriem izmeklējumiem, kas norāda uz locītavu saslimšanu. Ja anamnēzē ir informācija par to, ka dzīvniekam ir grūti piecelties, grūtības pārvietoties pa kapnēm, grūtības ielekt un izlekt no mašīnas, ja novērots skartās locītavas sapīgums, pietūkums, krepitācija un attiecīgās locītavas nestabilitāte - tie  ir iespējamie iemesli izvēlēties artroskopiju. Rentgenoloģisko izmeklējumu laikā atrastās patoloģijas , tādas kā palielināts šķidruma daudzums locītavā vai locītavas uzbiezinājums, locītavas virsmas oesteofīti, sklerotizējušies audi, osteochondritis dissecans, nepievienojies ankoneālais process, locītavas lūzumi vai t.s.”čipi” vai daudzas citas rentgenoloģiskās patoloģiskās izmaiņas locītavā arī ir kā indikācija veikt artroskopiju.

Artroskopiju visbiežāk izdara pleca locītavai, elkoņa locītavai un ceļa locītavai, bet nepieciešamības gadījuma to var veikt arī karpālajai, tarsālajai un gūžas locītavai.

 

Šie izmeklējumi ir pieejami veterinārajā klīnikā „Mazo brāļu hospitālis”, Rīgā, Kalnciema iela 19, iepriekš ierodoties klīnikā un pierakstoties vai pa tālruni 67619061.